V sobotu 11. června 2022 se v Praze na Mrázovce uskutečnilo závěrečné střetnutí nejlepších čtyř týmů v českém ženském lakrosu, z nějž vzešel mistr ČR pro sezónu 2021/2022. Utkaly se Sokol I. Smíchov, SK Lacrosse Jižní Město, LCC Harpyje a LCC Girls.

V prvním semifinále nastoupily úřadující šampionky LCC Girls proti domácímu Sokolu I. Smíchov. Naše holky měly pomalejší začátek, ale pak už předčily soupeře v rychlosti kombinace i v tom, že dokázaly kombinovat v pohybu a obrana Smíchova nestíhala pokrýt hráčky LCC opakovaně nabíhající před branku do gólových příležitostí. V obraně to bylo přesně naopak – pohyblivější Girsl náběhy soupeřek stíhaly, a když ne, většinu šancí pochytaly Kejč Dvořáková a v druhém poločase Karča Tilšerová v brance. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Girls v poměru 19:5 (3:2, 6:0, 5:1, 5:2). Shodně po čtyřech gólech vstřelily Mišuta a Kopík.

Druhé semifinále slibovalo vyrovnanější průběh a taky na něj došlo. Reprezentantky Jižního Města se postavily proti juniorského týmu Radotína LCC Harpyje. Ty ze začátku doplácely na vlastní nevynucené chyby a dostaly dva góly, přičemž naši jedinou střelu v periodě chytila brankářka Áňa Ničová. Ve 2. periodě hrály Harpyje méně zbrkle, zlepšily obranu a rozhodně je třeba zmínit strašlivou ránu Terky Löflerové, kterou brankářce Áně Ničové rozstřelila na kusy plastový nákrčník a zápas musel být na 10 minut přerušen. Na konci periody naše holky zrychlily v útoku a podařilo se jim snížit na 2:1. Druhý poločas byl naprosto vyrovnaný a do poslední periody se šlo za stavu 3:3. V ní se bohužel Harpyje „blýskly“ hlavně zahozenými šancemi a naopak dvakrát inkasovaly, a tak odešly poražené 5:3 (2:0, 0:1, 1:2, 2:0).

V zápase o 3. místo nastoupily Harpyje proti domácímu SIS a začaly s větší odvahou než proti JM, přinesla však jen jeden gól. Druhá perioda byla festivalem neproměněných šancí na obou stranách a jen díky Kačce Nájemníkové v brance Harpyjí bylo na ukazateli skóre 1:2 pro LCC po jejím skončení. Zato ve 3. periodě se holkám vydařil začátek, čtyři vyhrané rozhozy, čtyři rychlé, přesně zakončené akce. A pak zas pokažené finální přihrávky či nepřesné střely (Klára Strončková dokázala přestřelit z 5 m prázdnou branku). Do 4. periody se šlo za stavu 2:6, ovšem Harpyje se dopouštěly řady nepřesností v obraně a v útoku byly jejich střely nevýrazné, takže Kamča Šamalíková je snadno chytala. Za stavu 3:6 předvedla Kačka Najemníková při závaru dva snové zákroky a třetí střela skončila na tyči. Přesto minutu před koncem bylo sníženo na 4:6. To ale bylo všechno. LCC Harpyje berou po bojovném výkonu 3. místo. Klára Strončková dala dva góly.

LCC Harpyje: nahoře zleva Anna Beková, Tereza Löflerová, Klára Strončková, Veronika Tilšerová, Lucie Chottousová, Jolana Polívková, zleva dole Alena Horáčková, Šárka Bouchalová, Tereza Procházková, Kateřina Nájemníková, Hedvika Kučerová, Nikola Friedlová a Barbora Koděrová

Ve finále vyzvaly hráčky Jižního Města úřadující mistryně z LCC. Girls jako by se v 1. periodě potřebovaly zahřát do provozní teploty, byly sice pohyblivější, ale dopouštěly se mnoha nepřesností. Přesto 4krát skórovaly. 2. perioda začala dvěma góly v síti JM, pak nastal v naší hře chvilkový útlum s množstvím nepřesností a gólem v naší brance. A pak znovu proměna LCC v mistryně: získávaly všechny rozhozy a šňůra pěti gólů v řadě pohřbila byť jen teoretické naděje Jižňaček na úspěch. Do druhé půle se šlo za stavu 11:1. A pak přišla nejnudnější fáze zápasu, s malým nasazením, neproměněnými šancemi na obou stranách a nakonec se dvěma góly v naší síti. Periodu naše holky dokonce prohrály 1:3… Ve 4. periodě se mistryně opět probraly. Precizní obrana i precizní útok, radost se dívat, rychlé, pohledné a hlavně gólové akce! A diváci si přáli ještě víc proměněných šancí… Míša Srchová dala 5 gólů. Konečný výsledek 18:4 (4:0, 7:1, 1:3, 6:0). LCC Girls jsou po patnácté v řadě mistryněmi ČR v ženském lakrosu!

Statistiky zápasů najdete zde. Mrak fotek na Flickru LCC zde.