V neděli 19. 9. 2021 bylo odehráno první kolo Juniorské boxlakrosové ligy 2021/2022 (JBLL). Zúčastnily se týmy v kategoriích U11, U13 a U15.

V dopoledním programu se představila kategorie U13, tedy kluci ve věku 11 a 12 let. Domácí Meerkats, natěšení, že uplatní něco z toho, co se naučili na letním soustředění, se nejprve střetli s týmem sestaveným z hráčů Zbraslavi, Malešic a Smíchova a na svého soupeře doslova vletěli. Po první periodě svítilo na tabuli skóre 8:0 a v podstatě bylo rozhodnuto. A přestože hosté v polovině zápasu vystřídali v brance nováčka Ondřeje Stibora za staršího Jiřího Voříška (U15), Suritaty se nezalekly a zápas pro ně skončil jednoznačným vítězstvím 19:1 (8:0, 6:1, 5:0). A protože vyhrály netradičně i pozápasové nájezdy, odnesly si plný zisk šesti bodů. V koncovce se nejvíce prosadili Max Haylett (3+2) a Marek Škubal (3+2).

Ve druhém zápase nastoupil proti domácím tým Netopýrů složený z hráčů Jižního Města, Sokola Libuš a Pardubic a Sophia Lodinová v jejich brance byla zpočátku pro Meerkats těžkou překážkou. Navíc chyby v útočné rozehrávce a nedůslednosti před vlastní brankou zapříčily, že skóre po 1. periodě bylo vyrovnané 4:4. V další fázi zápasu se domácí zlepšili hlavně v koncovce, soupeři dovolili už jen dvě branky a brali zasloužené vítězství 16:6 (4:4, 4:1, 8:1). Po výhře i v nájezdech tak ztratili jen půlbod za první periodu. Tři góly za domácí vsítil Matěj Smolaga, za hosty se třikrát prosadil Jakub Šavelka.

Třetí zápas ZBR+MAL+SMI v. Netopýři přinesl vyrovnanou hru a Netopýři se spíše nečekaně ujali vedení 0:2. Zkušenější Zbraslavskomalešickosmíchovští se nakonec prosadili – také proto, že hostům se Voříška v jejich brance nedařilo překonat – a zvítězili 5:3 (0:2, 3:0, 2:1). Pozápasové nájezdy ovšem vyhráli Netopýři, a tak si z prohraného zápasu odnášejí 2 body.

Po obědě se představili U11 (desetiletí a mladší): domácí Ants v. tým spojený z hráčů Zbraslavi, Malešic, Jižního Města a Pardubic. Domácí začali lépe, vedli 3:2, ale potupně se ukazovalo, že největší rozdíl bude v brankářích. Zatímco Mravenci hostujícího Štolbu spíše trefovali nebo stříleli vedle, maličký Novohradský na umístěné střely hostů pod břevno nebo k tyči nedosáhl. Taky technická dovednost byla lepší u hostujícího týmu, a i když hra v poli byla dost vyrovnaná, rozhodují góly. Výsledek 4:13 (3:6, 0:4, 1:3) je tak pro Ants „přísný“. Vyhráli ale závěrečné nájezdy, tudíž mají aspoň 1 bod. Čtyři góly za hosty vstřelil Albert Adámek.

V posledním zápase programu, U15, nastoupili domácí LCC Foxes proti spojenému týmu Zbraslavi, Malešic a Jižního Města. Hra v prvních dvou periodách byla vyrovnaná, ovšem hostující střelci byli přesnější, a tak byl průběžný stav 4:6. V poslední periodě se střelecky chytil domácí Filip Rohlík. Nejprve dvěma góly za sebou vyrovnal a pak dalšími dvěma (druhým dokonce v oslabení) dal Foxes rozhodující náskok, který už udrželi, když pátým gólem v periodě, a celkově šestým, završil účet zápasu opět Rohlík. Konečný výsledek: 10:8 (2:3, 2:3, 6:2). Hosté ovšem vyhráli závěrečné nájezdy a se dvěma vyhranými periodami berou z prohraného zápasu 3 body!

Záznamy všech zápasů najdete zde. Fotky na Flickru LCC zde.

Další kolo JBLL se uskuteční v neděli 24. 10. na hřišti TJ Malešice.

Antonín Gottwald
foto Jiří Severa, Karel Mokrý