Na přelomu srpna a září hostil areál Sokola Radotín již osmý ročník boxlakrosového turnaje Frank Menschner Cup. Po loňském komornějším ročníku se tentokrát zúčastnil rekordní počet 15 týmů s hráči z 20 zemí světa a vyvrcholením bylo napínavé finále mezi domácími Custodes a týmem German Shepherds, který je v podstatě jádrem německé reprezentace.

Turnaj má specifický hrací systém. V základní části každý tým odehrál čtyři zápasy proti různým soupeřům, zajímavostí je, že týmy získávají body nejen za celkový výsledek zápasu, ale i za vítězství nebo remízu v jednotlivých třetinách zápasu, takže je stále o co hrát.

Výsledky po základní části rozhodly o tom, že se v prvním semifinále střetli domácí Custodes, kteří jako jediní neztratili ani půlbod, s Rascals Jižní Město a ve druhém byli soupeři Team Slovakia a German Shepherds. Custodes nad Rascals vyhráli přesvědčivě 16:3; Shepherds porazili slovenský tým také celkem jasně 9:4. Slováci pak podlehli v zápase o bronz týmu z Jižního Města 2:8.

Finále bylo od samého začátku napínavou bitvou, v níž se soupeři neustále přetahovali o jednogólové vedení. Ve 26. minutě vyrovnával Tomáš Knotek na 6:6 a po pěti minutách Jiří Loskot strhl vedení na stranu domácích. Když pak Pavel Srch minutu a půl před koncem hrací doby prostřelil německého gólmana, bylo to poprvé, kdy některý z týmů vedl o dva góly. Němci se ale nevzdali. Sedmnáct vteřin před koncem hry snížili a po rozhozu si dokonce stihli vypracoval ještě jednu nebezpečnou šanci, při které ale zazářil domácí brankář Jakub Mareš. Custodes tak mohli slavit další vítězství, určitě nejtěžší v dosavadní historii turnaje.