Robert D'Accardi Summer Lacrosse Camp 2008, 6. evropský juniorský lakrosový kemp, 27.–31. 8. 2008
Robert D'Accardi Summer Lacrosse Camp 2008, 6th European Junior's Lacrosse Camp, August 27th–31st, 2008
Ve dnech 27.–31. 8. 2008 proběhl v Radotíně již šestý ročník mezinárodního lakrosového kempu. Letos se ho zúčastnilo zhruba třicet kluků a dvacet děvčat ze Bulharska, Švédska, Polska, Rakouska a ČR, a tak kemp měl co do národností nejpestřejší zastoupení v dosavadní historii. Hlavním koučem byl i v letošním roce Andrew Hubschmann, zakladatel školy Building Blocks (viz také interview zde).
The 6th annual of the international lacrosse camp was held in Radotín on August 27th–31st, 2008. About thirty boys and twenty girls from Bulgaria, Sweden, Poland, Austria, and the Czech republic, a record number of nations, took part. Andrew Hubschmann, Building Blocks Lacrosse School founder was the head coach again.
Kemp začal prvním setkáním a seznámením ve čtvrtek odpoledne. Každý účastník dostal míč a tréninkový dres a po registracích se začalo s tréninkem.
The camp started with the first meeting and introduction on Thursday afternoon. After the registration every camp participant received a ball and a practice jersey and the practices commenced.
Tréninky probíhaly jak na stadiónu TJ Sokol Radotín, tak na hřišti SC Radotín, kde se hrál fieldlakros. Cvičení byla zaměřena jak na individuální techniku a dovednosti, tak na taktiku a strategii hry.
Practices were held at TJ Sokol Radotín arena and SC Radotín footbal pitch, where a field-lacrosse was trained. Both individual technical skills and game strategies were trained.
Na programu kempu nebyl jen lakros. Pro zájemce byla připraven výlet do Prahy. Jako třetí fázi čtvrtečního tréninku jsme vystoupali na Petřín a pak přes Hrad došli na Staré Město. V pátek jsme pak díky laskavosti firmy Hochtief měli možnost prohlédnout si stavbu velkých silničních tunelů na novém obchvatu Prahy, který se buduje u Radotína. Poděkování patří Ing. Štefanovi a taky Jakubu Noskovi z LCJM, kteří nás provázeli.
There was not only lacrosse programme on the camp. We have visited Prague center and as a third phase of Thursday practice we have climbed up to the Petřín hill and look-out tower and then walked via the Prague Castle to Old Town. On Friday we had an oportunity to visit the building site of new large motorway tunells which are being build on the future Prague outer transit circle near Radotin. Our thanks belong to Mr Štefan and Jakub Nosek (Jižní Město player) from Hochtief company who were our guides.
V sobotu večer si všichni užili barbecue na sokolovně.
Everybody enjoyed Saturday evening BBQ at the venue.
V neděli dopoledne vyvrcholil kemp zápasem týmu červených proti týmu zelenomodrých. V každém týmu byli malí i velcí kluci i děvčata, výsledky se sčítaly. Vítězství vybojoval červený tým. Po zápase dostal každý účastník certifikát o účasti.
Na většině účastníků bylo i za krátkou dobu kempu patrné výrazné zlepšení. Všichni trénovali a hráli s velkým nasazení. Těšíme se, že to, co se naučili, předají i ve svých klubech a že kemp byl hlavně pro hráče z nových lakrosových zemí inspirací.
On Sunday there was a highlight of the camp – a match between red and blue/green team. Small boys, big boys and girls were in both teams oposing the same players group in the other team. Red team was the winner. After the match every participant received his Certificate of Participation.
Remarkable progress was visible on majority of participants after the camp. Everybody was keen to play and practise and it was a pleaseure to coach such group of enthusiasts. We hope that the camp was an asset for everybody and an inspiration especially for players from new lacrosse countries.
Děkujeme všem trenérům, kteří se na kempu podíleli/Thanks to all coaches who helped to run the camp:
Andrew Hubschmann, Jan Barák, Petr Bek, Petr Poupě, Pavel Poupě, Ondřej Mika, Radek Skála, Roman Seidl, Lukáš Neužil, Simona Baráková, Adéla Blahovcová, Míša Srchová, Alice Králíčková, Lenka Pešková, Dominik Sika, Roman Pokorný